הזמנה למפגש הופמן, יום ראשון הקרוב 10 במרס

הופמניות והופמנים שלום רב,

 

מקווה שכולן/ם נהנו בחופשת הסמסטר.

 

הנכן/ם מוזמנים למפגש הופמן ראשון לסמסטר ב', אשר יתקיים ביום ראשון הקרוב, ה 10 במרס במעוננו שבמתחם אוסטרליה.

 

נושא המפגש "פריפריה מול מרכז" והאחראיים על המפגש הם עמיתנו עומר, עינת, עידו, לואיז ופרל.

 

לו"ז למפגש:

כבר בכותרת מפגשנו הקרוב  - ״פריפריה מול מרכז״ - טמון מתח שננסה לבחון מכיוונים שונים. בהרצאה של פרופ׳ לב גרינברג מאונ׳ בן גוריון, נתחיל עם דיון אקדמי במושגים האלה: איך נולדה הפריפריה ואיך הופרדה מהמרכז? מה מאפייניה של פריפריה כיום בישראל? מהם יחסי הכוחות המבנים ומשמרים את הפערים בינה לבין המרכז וכיצד ניתן להשפיע עליהם? נמשיך לשיחה על עשייתה של דניאלה חרמון, פעילה ציבורית שעלתה לכותרות סביב המאבק על דיור ציבורי בפריפריה. יחד איתה, נחפש דרכים יעילות להשפיע על המציאות בשטח ולגשר בין הפריפריה והמרכז.

09:15 התכנסות וכיבוד


09:45 התכנסות למליאה, דברי פתיחה וברכות. טיפים אישיים מפי פרל, שיימא והוזאם


10:00 הרצאה של פרופ' לב גרינברג

פרופ׳ לב גרינברג מלמד במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באונ׳ בן גוריון והוא פעיל חברתי ישראלי. הוא לקח חלק במאבקי הפנתרים השחורים, נמנה בין מקימי מפלגת ״מוקד״ ובין מייסדי תנועת סטודנטים יהודית-ערבית ששמה קמפו"ס בירושלים. הוא היה הדובר הראשון בארגון ״יש גבול״, הותיקה בתנועות הסרבנות בישראל. עשייתו האקדמית ופעילותו הציבורית של גרינברג ניזונים אחת מהשנייה - הוא חוקר מאבקים ציבוריים בהם הוא לוקח חלק בשטח וספריו עוסקים באופנים השונים בהם הפוליטיקה מתווכת בין החברה האזרחית לבין המדינה. בנוסף למחקרים העוסקים ביחסי הכוח הכלכליים-חברתיים בישראל, פרופ׳ גרינברג עוסק בתרבות, בדמיון קולקטיבי, ובמיתוסים פוליטיים והשפעתם על סדר היום המדיני. מאז רצח רבין, הוא מפרסם כתיבה פובליציסטית רבת-מחלוקת בעיתונות הארצית. 

 

11:15 הפסקה


11:30 שיחה ודיון עם דניאלה חרמון

דניאלה חרמון היא פעילה חברתית המגיעה מה"שטח". מנהלת חשבונות במפעל הזכוכית פיניציה בירוחם, מתגוררת ומגדלת את משפחתה בדימונה ומאחוריה 25 שנות פעילות חברתית בתחומים שונים כאשר המרכזיים שבהם עסקו בהעצמה נשית, זכויות אזרח וקידום של דיור ציבורי בפריפריה ועיירות פיתוח. המעוניינים לשמוע ולראות את דניאלה מוזמנים לצפות בפרק הרביעי ואחרון של הסדרה "סלאח פה זאת ארץ ישראל" (המאוד מומלצת לצפייה).

12:45 דיון וסיכום המפגש 

 

בברכת המשך שבוע טוב,

 

המארגנים/ות וצוות הופמן.